Poštovné zdarma pro objednávky nad 500,- (CZ) , 27€ (SK)

Jaký kartáček je nejlepší? Elektrický nebo manuální zubní kartáček?

Na trhu existuje skutečně velké množství zubních kartáčků a není vůbec jednoduché se zorientovat ve správném výběru. Častokrát si může zákazník položit otázku, jaký zubní kartáček je nejlepší, když je v regálu se zbožím tolik zajímavých produktů. A to nemluvě o elektrických verzích, které se na trhu objevily před několika lety a staly se hitem. Je jasné, že pěkné a zdravé zuby jsou vizitkou každého jedince, ale dokáží tyto elektrické novinky poskytnout více péče, než klasické verze zubních kartáčků? Na druhou stranu ne každému bude vyhovovat stejný typ.

Ideální zubní kartáček

Nedá se úplně přesně stanovit, který zubní kartáček je ideální, ale je pravdou, že i elektrické verze mají dostatečné množství svých zástupců. Pokud se rozhodnete je vyzkoušet, tak především je třeba přistupovat k čištění zubů opatrně, protože jde o důkladnost v pohybu, ne o tlak. Zuby se nesmí drhnout nebo snad na ně nějakým způsobem tlačit. Hlavice by se měla vést pozvolným způsobem a to po každém zubu zvlášť. Ne každému mohou dělat dobře vibrace a tak se musí zaměřit na běžný zubní kartáček. Každý má v podstatě možnost si zvolit, zdali pro něj bude vyhovující elektrický nebo manuální zubní kartáček. Nicméně i zde se naleznou hotové poklady, které jsou velmi příznivé pro používání.

Jednička na trhu

Jak by se vám líbil kartáček, který by byl manuální a měl by mnoho kladných benefitů? Navíc patřil mezi špičkové produkty?

  • Můžete si zvolit rovné nebo vlnité štětinky, kterých je na jednom zubním kartáčku v řádu 10 000 a jsou vyrobeny z PBT plastu. Jedná se o krystalický termoplastický polymer, což nabízí v podstatě vyváženost mechanických i elektrických vlastností. Štětiny jsou poté odolnější, jemné a účinné.
  • Zubní kartáček je velmi šetrný vůči dásním, ale i zubní sklovině.
  • Rukojeť se příjemně drží a je z tvrzeného plastu.
  • Ideální pro jedince, kteří mají velmi citlivé krčky, a rozhodně jim elektrický kartáček nebude vyhovovat.

O tom, jak vybrat zubní kartáček může rozhodnout více bodů. Určitě je třeba zvážit tvrdost, počet a tvar štětin, velikost hlavy zubního kartáčku a neměla by se podceňovat ani rukojeť. Se správným zubním kartáčkem bude snadnější i zubní hygiena.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz